top of page

B i o g r a f i a 

Emmanuel DUPERREY, urodzony w 1972 roku.

 

Wstąpił do Państwowego  Konserwatorium Muzycznego w Paryżu na dział organowy u prof. Marie-Louise Langlais w 1990 roku, a w 1994 r. otrzymał Złoty Medal ukończenia studiów.  

W tym samym roku zdobywa Dyplom Wirtuozerii w Schola Cantorum w Paryżu i Dyplom Wirtuozerii w konkursie « MARCEL DUPRE » w Chartres.

 

Pogłębia studia w Konserwatorium Muzycznym w Valenciennes u prof. Michelle Leclerc gdzie zdobywa Dyplom Perfekcji w 1995 roku.

Emmanuel Duperrey organiste orgue

 Jest laureatem 1ej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie U.F.A.M.; studiuje Harmonię i Improwizację w Schola Cantorum u prof. Francoise Levechin . W latach 1997-1999 doskonali swoją grę w Państwowym Konserwatorium w St.Maur u prof. Eric Lebrun.

Obecnie Emmanuel Duperrey piastuje stanowisko organisty w Parafii Matki Boskiej Nadziei w Villemomble i jednocześnie koncertuje we Francji, Niemczech, Anglii i USA.

 

Zrealizował również transkrypcje wielu utworów, m.in “Uczeń Czarnoksiężnika” Paul Ducas, dzieła John Wiliams (“Gwiezdne Wojny”…), oraz spisał Tokatę na temat psalmu 65 go zaimprowizowaną przez holenderskiego organistę Klaas Jan Mulder.

bottom of page