B i o g r a f i a 

Emmanuel DUPERREY, urodzony w 1972 roku.

 

Wstąpił do Państwowego  Konserwatorium Muzycznego w Paryżu na dział organowy u prof. Marie-Louise Langlais w 1990 roku, a w 1994 r. otrzymał Złoty Medal ukończenia studiów.  

W tym samym roku zdobywa Dyplom Wirtuozerii w Schola Cantorum w Paryżu i Dyplom Wirtuozerii w konkursie « MARCEL DUPRE » w Chartres.

 

Pogłębia studia w Konserwatorium Muzycznym w Valenciennes u prof. Michelle Leclerc gdzie zdobywa Dyplom Perfekcji w 1995 roku.

Emmanuel Duperrey organiste orgue

 Jest laureatem 1ej Nagrody w Międzynarodowym Konkursie U.F.A.M.; studiuje Harmonię i Improwizację w Schola Cantorum u prof. Francoise Levechin . W latach 1997-1999 doskonali swoją grę w Państwowym Konserwatorium w St.Maur u prof. Eric Lebrun.

Obecnie Emmanuel Duperrey piastuje stanowisko organisty w Parafii Matki Boskiej Nadziei w Villemomble i jednocześnie koncertuje we Francji, Niemczech, Anglii i USA.

 

Zrealizował również transkrypcje wielu utworów, m.in “Uczeń Czarnoksiężnika” Paul Ducas, dzieła John Wiliams (“Gwiezdne Wojny”…), oraz spisał Tokatę na temat psalmu 65 go zaimprowizowaną przez holenderskiego organistę Klaas Jan Mulder.